Sürekli değişen internet ortamı, sürekli artan masraflar
Günlük hayatta en çok kullandığımız internet sitelerine dikkat edin. Google, Facebook, Gmail gibi internet siteleri sürekli olarak yeni fonksiyonlar ekler ve tasarımlarını değiştirirler. Zira gelişen teknoloji ile birlikte artan kullanıcı sayısı ve kullanıcıların giderek yükselen beklenti seviyesi ile baş edebilmek için sürekli ve hummalı bir çalışma gerekmektedir. Bu nedenle başarılı internet siteleri sık sık yenilikler yaparak kullanıcılarının karşısına dinamik biçimde çıkarlar..

Firmanızın temel bilgilerinin yer aldığı bir internet sitenizin olmasının yeterli olduğunu düşünmek, ticaret odasına marka tescili için başvurmanın “marka olmak” için yeterli olacağını düşünmek gibi olacaktır. Yani konu ile ilgili yasal zorunluluklarınızı yerine getirmeniz, size iş hacmi veya kârlılık artışı açısından hiçbir yarar sağlayamayacaktır.

İnternet sitenizin günümüzde kullanılan teknolojiler ile uyumlu ve tüm fonksiyonları ile çalışan bir bütün halinde olması gerekir. Yani bir emlak sitesi için ilanların harita üzerinde ve fotoğrafları ile birlikte görüntülenebilmeleri önemli iken, bir haber portalı için kullanıcıların yorum ve içerik girebilmeleri ile bunların yönetimi önemlidir. İnternet sitesi kurma fikri kafanızda oluşmaya başladığı anda, kuracağınız sitenin amacı ile fonksiyonları arasındaki bağları düşünmeye de başlamalısınız.